De case: Duits foodservice-concern kiest Schouten voor continuïteit, optimalisatie en innovatie

Een toonaangevende Duitse foodservice-gigant klopte enkele jaren geleden aan bij Schouten. Het bedrijf dat verse convenience producten afzet in met name Europese landen, zocht naar een solide productiepartner voor hun plant-based producten. Belangrijkste eis: continuïteit in productie mét de gegarandeerde mogelijkheid om uit te breiden. Een afspraak die Schouten kon waarmaken.

Duits foodserviceconcern kiest Schouten
Duits foodserviceconcern kiest Schouten

Tegentyperen en optimaliseren

Bij de start van de samenwerking had de foodservice-onderneming al verschillende vegetarische producten in het assortiment. Vraag aan Schouten was om verschillende producten te tegentyperen, zoals balletjes, hamburgers en falafel. Onze afdeling R&D ontwikkelde niet alleen een eigen receptuur, maar dacht ook proactief mee over optimalisaties, die de klant uiteindelijk ook uitvoerde.

“Schouten is een betrokken en deskundige partij. Ze hebben veel kennis van grondstoffen en productontwikkeling. Het contact loop al jaren soepel.”

Nieuwe producten

Wat begon met vier, groeide uit tot zeven plant-based producten. In 2020 vroeg de Duitse foodservice-gigant aan Schouten om de keukenconcepten voor meerdere innovatieve producten door te ontwikkelen, waaronder een schnitzel en diverse burgers. Onze afdeling R&D voerde verschillende optimalisaties door, waardoor het product goed op te schalen was vanuit de keuken.

Duits foodserviceconcern kiest Schouten
BRCGS en IFS logo

Regelgeving

Bij de tegentypering, ontwikkeling en optimalisatie van vega en vegan producten houdt Schouten nadrukkelijk rekening met alle wet- en regelgeving. Daarbij kijken we niet alleen naar de wetten in het land waar de klant gevestigd is, maar ook naar de regels in de afzetlanden. De Duitse foodservice-gigant was prettig verrast over onze kennis en proactieve aanpak op dit terrein. 

Toe aan inspiratie in plant-based?

Wil je ook (meer) plant-based producten toevoegen aan je assortiment? Heb je ideeën voor vegetarische of vegan producten? We denken graag met je mee.