We blijven pionieren

Van vegan pionier naar vegan voorloper

We blijven pionieren

Schouten is al jaren van toonaangevend belang voor de plant-based markt. Vanuit een heldere visie en met een solide organisatorische invulling bouwen we onze koppositie verder uit.

De kracht van ons team Research & Innovation

Naast het team Tailor-Made dat zich bezighoudt met klantprojecten, heeft onze afdeling R&D ook een team Research & Innovation. Trends en ontwikkelingen vertalen we hier naar verrassende nieuwe producten en initiatieven. Zo blijven we invulling geven aan de pioniersrol die we vanuit het verleden al hebben. Tegelijkertijd schuiven we stap voor stap op richting een steeds meer plantaardige toekomst.

Een heldere visie

De weg naar die toekomst volgt een traject van vier fases die we in onze visie beschrijven (zie hieronder). We kijken verder dan alleen de grondstoffen in onze producten en focussen ook op duurzaamheidsaspecten. Ultieme doel in fase 4 is een plantaardig product dat zo min mogelijk bewerkingsstappen ondergaat en dat van lokale grondstoffen wordt vervaardigd.

Dit zijn de vier fases in het kort:

We blijven pionieren - de vier fases van Schouten

Fase 1: voeroptimalisatie

In de jaren ’80 ontwikkelde Henk Schouten een voeroptimalisatiesysteem. Dieren krijgen een optimalere voeding, waarvoor ook nog eens minder grondstoffen nodig zijn.

Fase 2: van vlees naar vervangers die op vlees lijken

Onder de naam Schouten’s Classics produceren we al jaren plantaardige producten met het uiterlijk, de textuur, de bite en de smaak van vlees of vis, zoals hamburgers, schnitzels en vissticks.

Fase 3: van vlees-lookalikes naar unieke vleesvervangers

De productie van vervangers die op vlees lijken, kost veel energie. Daarom ontwikkelt Schouten nu ook plant-based producten die dichter bij hun oorsprong blijven. We noemen deze producten met een eigen identiteit Schouten Variations. Voorbeelden zijn de Boerenkool Quinoa Burger, de Linzenburger en de Notenballetjes. Stuk voor stuk combinaties van peulvruchten, groenten, noten en zaden.

Fase 4: minder foodmiles

In de toekomst wil Schouten grondstoffen nog meer lokaal sourcen. Zo belasten we het milieu nog minder.

Trends plant-based protein products

Onze awardwinnende Vegan Linzenburger

Succesnummer uit de derde fase is onze Linzenburger. Wouter Schouten van ons Research & Innovation-team ontwikkelde de burger. Hij vertelt: “De smaak is gebaseerd op de Noord-Afrikaanse keuken: kruidig, met het zoete van dadels.”

“We maken ze van groene Laird-linzen. Die behouden tijdens het koken hun structuur en bite beter dan rode linzen. Zo creëren we verschillende texturen in de burger: sappig en mals van binnen, crunchy van buiten. Het kruidenmengsel is geïnspireerd op ras el hanout, een mix van kardemom, foelie, kaneel, koriander en kruidnagel. Zelf eet ik de Linzenburger graag met een groentestoofgerecht uit de tajine.”

Innova Klassiek Levensmiddelenkrant: Schouten wint award met de Vegan Linzenburger

De linzenburger behoort inmiddels tot de basis van ons assortiment. Terecht ook: hij is behalve zeer smaakvol ook voedzaam. Linzen bevatten veel ijzer, eiwit en B-vitamines en zijn daardoor een uitstekende vleesvervanger. Onlangs won de burger de Innova klassiek award. Onze Linzenburger heeft volgens supermarktondernemers al vier jaar zijn waarde op het schap bewezen.

Meer weten? Samples aanvragen?

Wil je kennismaken met ons team? Of misschien heb je een vraag over onze vegan Linzenburger of een van onze andere vegan producten? Neem contact met ons op. We wisselen graag met je van gedachten over innovatieve plant-based producten.

Gerelateerd nieuws

Neem direct contact op

Vul het formulier in en ontdek, geheel vrijblijvend, onze oplossingen voor retail, OOH en industrie. Wij bieden maatwerk en denken met je mee om jouw ideeën tot een succes te maken. Invullen maar! We nemen zo snel mogelijk, maar uiterlijk binnen twee werkdagen contact met je op.

  Je ontvangt een bevestiging met je aanvraag

  Versterk je marktpositie met exclusieve plant-based inzichten. Schrijf je in voor onze mailing en ontvang elk kwartaal een update met exclusieve marktinzichten. Daarnaast ontvang je mailings met onze laatste plant-based innovaties. Mis niets. Meld je aan.

  Ik wil niks missen!

  velden met een * zijn verplicht

  Onze experts

  Product Developer - Daphne Sanders- Product developer De leukste plant-based functies vind je bij Schouten Europe.
  Daphne Sanders
  Product Developer
  Niek-Jan Schouten - COO
  Niek-Jan Schouten
  COO
  Wouter Schouten – Strategic Buyer
  Wouter Schouten
  Strategic Buyer
  Anke van Eijk, Product Development Manager.jpg
  Anke van Eijk
  R&D Manager

  Contact

  Geef je de voorkeur aan direct contact?

  • Schouten Europe

   (Hoofdkantoor)
   Burgstraat 12, 4283 GG, Giessen, Nederland
   Customer Care: 0183 44 64 10
   Receptie: 0183 44 63 90
  • Schouten Twente

   (Productie- en verpakkingslocatie - non-commercial)
   Wheeweg 51-53 & 57, 7471 EV Goor, Nederland
   Receptie: 0547 26 16 62